Niezwyciężony przez cały rok, zapalenie oskrzeli, płuc i kaszel znika za darmo na wiosnę dzięki temu cudownemu lekarstwu.

Zmęczony nieustannym kaszlem, zapaleniem oskrzeli i astmą? Rozwiązanie dla Twoich problemów z jelitami już czeka!

Odkryj syrop pełen tajemnic, nafaszerowany witaminami i składnikami odżywczymi, genialny w walce z zapaleniami i bólem gardła. Wielka niespodzianka wiosny – syrop z mniszka, przyrządzony z dodatkiem liści pełnych wartości. Ten przepis to czyste zaskoczenie – niesamowicie skuteczny i łatwy w przygotowaniu!

Niebywałe antidotum na astmę, zapalenie oskrzeli, kaszel i problemy z trawieniem właśnie dla Ciebie. Wypełniony witaminami i składnikami odżywczymi syrop to niezrównany sojusznik w stanie zapalnym i bólu gardła. Przekonaj się sam, jak potężną moc ma syrop z mniszka lekarskiego!

Pokonuje zapalenie płuc i oskrzeli, ułatwia walkę z kaszlem, tłumi stany zapalne w jamie ustnej, ból gardła staje się tylko wspomnieniem, a problemy z trawieniem znikają. A do tego, pomaga w biegunce, kwestiach z jelitami, przeziębieniu i wirusach. A to jeszcze nie wszystko, także wzmacnia odporność!

Składniki, które przydadzą się w trakcie przygotowania:

  • 1,5 kg cukru pudru, cukru trzcinowego lub miodu agatowego
  • Kwiat mniszka lekarskiego
  • Liście cynamonu

I zaczynamy!

Pamiętaj o zbieraniu mniszka lekarskiego z miejsca dalekiego od zanieczyszczeń, najlepiej po deszczu, aby nie musieć martwić się o mycie składników. Szczególnie mniszek, który jest pełen składników odżywczych kiedy jest świeży i nieumyty.

Przeżyj ten cud natury, łącząc mniszka z liśćmi cynamonu i umieszczając to w filiżance. Na przemian dodaj rośliny i cukier, aż pojemnik się zapełni. Pamiętaj, aby ostatnią warstwą był cukier!

Przykryj miseczkę folią, zrób kilka dziur na górze i zwiąż gumką. Wystaw na słońce i pozostaw na fermentację przez 2-3 tygodnie. Zobacz, jak cukier staje się syropem, który osiada na dnie kubka, a zioła są wypychane na górę.

Ważne jest, aby kilka razy dziennie wciskać zioła z powrotem do syropu. W przeciwnym razie, na powierzchni mogą pojawić się pleśnie.

Po upływie dwóch tygodni, nadszedł ten magiczny moment – czas aby odlać syrop! Jak cenne złoto zdrowia, wyciskamy go. Przepuszczamy go do szklanki i przechowujemy w lodówce. Ale uważaj! W lodówce syrop nadal fermentuje i stopniowo się oczyszcza.

Nie przejmuj się osadem na dnie kubka, to normalne! W razie potrzeby, z biegiem czasu syrop możemy przefiltrować. Gdy choroba zacznie dawać o sobie znać, dorosłym podajemy 3 razy dziennie łyżeczkę, a dzieciom – pół dawki. Pamiętaj o przechowywaniu go w lodówce! Syrop jest ważny od pół roku do roku. Życzymy jak najmniej chorób i jak najwięcej zdrowia!

error: Treść zabezpieczona !!