Wylecz tarczycę nie tylko lekami. Nowe pomysły na leczenie polecane przez lekarzy

Masz problemy z tarczycą? Do pozbycia się ich możesz wykorzystać mniej konwencjonalne sposoby niż branie tabletek!

Tarczyca odgrywa ogromną rolę w utrzymywaniu naszego zdrowia w ryzach. Gruczoł odpowiada za nasz układ mięśniowo-szkieletowy, pokarmowy, sercowo-naczyniowy i nerwowy. Praca tarczycy ma również wpływ na naszą psychikę!

Tarczyca produkuje dwa główne hormony T3 i T4, które składają się z tyrozyny i jodu.

Trójjodotyronina jest biologicznie aktywnym hormonem. Natomiast tyroksyna jest nieaktywna, dopóki nie przekształci się w T3.

Innym hormonem produkowanym przez tarczycę jest kalcytonina. Jej zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu wapnia, aktywacja metabolizmu minerałów, wspomaga procesy regeneracji tkanek kostnych i zachowuje ich integralność.

Nadmiar kalcytoniny ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Skutkiem nadmiaru tego hormonu jest onkologia tarczycy, piersi, płuc i prostaty. Prawdopodobnie pojawi się również niedokrwistość.

Na wczesnych etapach chorób tarczycy, nie da się dostrzec praktycznie żadnych objawów.

To dlatego postawienie dobrej diagnozy jest niemożliwe. Wybierz optymalną dietę, która będzie wspomagała pracę twojej tarczycy. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko rozwoju chorób tarczycy.

Żółtko – skarbnica korzyści dla tarczycy

Stan tarczycy zależy od tego, czy będziemy dostarczać jej potrzebne składniki odżywcze. W żółtkach jaj znajdziesz trzy najważniejsze substancje, które pozwalają tarczycy na prawidłowe funkcjonowanie.

Tyrozyna

Aminokwas przyswajany z pokarmów białkowych. Jest on produkowany w naszym organizmie z wykorzystaniem innego aminokwasu – fenyloalaniny. Tyrozyna odpowiada za nasze dobre samopoczucie, wspomaga walkę ze stresem i eliminuje napięcia lękowe.

Jod

Zgodnie z ustaleniami WHO, niedobór jodu jest jedną z głównych przyczyn zaburzeń rozwoju mózgu u dzieci. Należy jednak pamiętać, że jod musimy dostarczać całe życie, aby umożliwić tarczycy produkowanie hormonów.

Selen

Prawie 90% hormonów wydzielanych przez tarczycę zbudowanych jest z T4, który następnie zmienia się w aktywną formę T3.

Warto jednak zaznaczyć, że aktywacja i dezaktywacja hormonów tarczycy odbywa się przy udziale enzymów zależnych od selenu. Dlatego selen jest niezwykle istotny w procesie regulowania hormonów tarczycy.

Pamiętajmy, że tarczyca jest jednym z wielu gruczołów znajdujących się w organizmie. Jeżeli jej praca ulegnie zachwianiu, to problemy zdrowotne mogą się pojawić również w innych narządach.

error: Treść zabezpieczona !!