Zdjęcie ilustruje słowa zapisane różnymi kolorami. Ćwiczenie polega na wypowiedzeniu koloru w jakim słowo jest zapisane. Po przeczytaniu całego tekstu należy odczytać go ponownie tym razem w odwrotnej kolejności.
Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie! Prawa półkula mózgu chce nazwać kolor, kiedy lewa wypowiada słowo. Ćwiczenie to pozwala na jednoczesny trening obu półkul mózgowych. Wpływasz na integrację półkul oraz wspomagasz uwagę. Ten sposób pomaga zapobiegać chorobie Alzheimera.
Doskonale wpływa na rozwój widzenia peryferyjnego, uwagi oraz szybkości czytania. W trakcie ćwiczeń stół należy ustawić w odległości 30-35 cm od oczu, identycznie jak podczas czytania książki.
Skup uwagę na liczbach umieszczonych pośrodku, tak żeby wizualnie ogarnąć cały stół. Staraj się rozejrzeć po stole-bez koncentrowania się na zawartości (używając widzenia peryferyjnego).
Jak najszybciej znajdź liczby kolejno od 1 do 25 wymawiając je na głos. Najistotniejsze podczas tego zadania jest, aby nie odwracać wzroku od środka stołu. Szukanie liczb ma odbywać się poprzez widzenie peryferyjne.
Osobom, które zaczynają przygodę z tym zadaniem wykonanie polecenia zajmie minutę, Twoim celem jest odnalezienie wszystkich liczb w 10 sekund.