Palcami prawej dłoni wykonaj znak zwycięstwa „V” a lewej znak „OK”. Po czym szybko zmień ustawienie-prawą dłonią wykonaj „OK” a lewą „V”.
Zmieniaj znaki naprzemiennie tak szybko jak tylko potrafisz-pamiętaj żeby zawsze wykonywać ćwiczenie obiema rękami w jak najszybszym tempie.
Ćwiczenia te mają wpływ na uwagę, zdolność płynnego przechodzenia między zadaniami oraz łączność między półkulami.
Żeby przystąpić do tego zadania przygotuj dwie kartki papieru, ołówek, kredki lub inne przybory do pisania. Ćwiczenie polega na jednoczesnym rysowaniu geometrycznych kształtów obiema rękami, przy czym na jednej kartce narysuj okrąg, a na drugiej trójkąt.
Nie muszą to być kształty. Idealnie sprawdzą się słowa lub litery (przy zachowaniu tej samej liczby znaków dla obu rąk). Pisanie synchroniczne ma wpływ na rozwój wielozadaniowości, uaktywniając obie półkule.
Popularny neurolog Lawrence Katz stworzył plan ćwiczeń, wspierający Twój mózg w utrzymaniu jego pełni funkcji niezależnie od wieku.
Codzienne, najprostsze czynności typu mycie zębów czy czesanie włosów wykonuj ręką niedominującą. Najlepiej rób to z zamkniętymi oczami.
Korzystaj z różnych dróg jadąc codziennie do pracy, na zakupy czy innych punktów docelowych. Oglądając filmy wycisz dźwięk i skup uwagę na gestach aktorów, aby wywnioskować, o czym rozmawiają.